Grupa XI: Wisła lepsza od Turowa

Pierwsza i czwarta kwarta wysoko wygrana przez zespół Wisły dały krakowianom zwycięstwo nad Turowem Zgorzelec 70:60.

Turów grał tylko podstawowymi zawodnikami, ponad 5 minut na boisku spędziło tylko 8 zawodników, z czego jeden niewiele ponad 6 minut. Dwóch liderów Turowa Denis Socha i Michła Ryfa zdobyło łącznie 46 punktów, ale nie byli wspomagani przez resztę zespołu i ich zdobycze nie wystarczyły do ogrania Wisły.

Ekipa trenera Piotra Piecucha postawiła na zespołowość, skutkiem tego ponad dwa razy większa ilość asyst od graczy Turowa oraz czterech zawodników z dorobkiem ponad 10 punktów na koncie. Rezerwowi Turowa nie zdobyli żadnego punkt, a rezerwy Wisły wzbogaciły konto krakowskiego zespołu o 20 oczek.

Zwycięstwo Wisły powoduje, że zespół spod Wawelu jest nipokonany w tegorocznej edycji Mistrzostw Polski Mężczyzn U16, w sobotę krakowianie grają z Pyrą Poznań, która równiez jest bez porażki, jutro zatem ktoś zejdzie z boiska pokonany.