Grupa XII: Trzech co ograło Żyrardów

Trzech zawodników GTK Gdynia prawie ograło cały zespół z Żyrardowa. Przemysław Żołnierewicz, Mikołaj Witliński i Bartosz Wróbel zdobyli łącznie 83 punkty dla zespołu GTK Gdynia skutecznie prowadząc swoją druzynę do zwycięstwa z OSiRem Trójką Zyrardów.

Pierwsze punjkty w stym spotkaniu zdobyli goście i objęli prowadzenie 2:0, ale chwilę poźniej ekipa Macieja Szelągowskiego zanotowała run 10:0 i gdynianie wyszli na prowadzenie 10:2. Pierwsza odsłona dla GTK 31:21, ale od tego momentu to koszykarze z Żyrardowa zanotowali run 12:0 i w połowie drugiej odsłony wyszli na prowadzenie 33:31.

Dopiero po 30 minutach gdynianie uzyskali ponownie przewagę ponad 10 punktów prowadząc 74:61, ale kolejne 5 minut zespół GTK przegrał 5:11 i w połowie ostatniej odsłony było tylko 79:72 dla ekipy z Trójmiasta. Ostatecznie gdynianie wygrali 97:84.

Koszykarze z Żyrardowa popełnili aż 35 strat, co spowodowało, że GTK zdobyło 25 punktów, wydaje się, że był to decydujący o zwycięstwie GTK Gdynia wskaźnik.

W sobotę bardzo ciekawie zapowiadające się spotkania Żyrardowa z Novum oraz GTK Gdynia z WKK Wrocław. Jeżeli dzisiejsi zwyciężcy wygrają również jutro to sprawa awansu z gdyńskiego turnieju będzie rozstrzygnięta.