Grupa XII: Widzew lepszy od Żaka

Koszykarki Widzewa okazały się lepsze od zespołu Żaka Nowy Sącz. Tym samym po pierwszym dniu półfinału w Zgorzlecu po jednym zwycięstwie na koncie mają Osa i Widzew.

Koszykarki z Łodzi grały w tym spotkaniu w kratkę. Pierwszą kwartę wygrały 16:4, a drugą przegrały 7:17. Lecz pomimo gry w kratkę łodzianki ani na moment nie oddały prowadzenia uzyskanego na początku spotkania, już w piątej minucie Widzew prowadził 5:2.

Najwyższe prowadzenie podopieczne Jolanty Kurczewskiej osiągnęły w trzeciej odsłonie spotkania, wyniosło ono 14 punktów (44:30). Widzew opanował grę w polu trzech sekund zdobywając 42 punkty. Łodzianki popełniły aż 38 strat w całym spotkaniu, ale fatalna skuteczność z gry zespołu Żaka (17/65) nie obróciła tych strat w korzyść punktową dla ekipy z Nowego Sącza.