Grupa XI: Wisła nadal bez porażki

Krakowska Wisła pozostaje zespołem bez porażki w tegorocznej edycji Mistrzostw Polski Mężczyzn U16. W spotakniu dwóch niepokonanych druzyn krakowianie pokonali Pyrę Poznań 70:63.

W pierwszej połowie stroną przeważającą był zespół z Poznania, w 5. minucie spotkania poznaniacy prowadzili 10:8, a w połowie drugiej kwarty 25:24. Po 20 minutach górą byli już koszykarze z Krakowa, którzy osiągnęli 5 oczek przewagi 32:27.

Trzecia kwarta to znakomita gra poznaniaków, podopieczni Tomasza Błaszaka najpierw zniwelowali pięciopunktową przewagę Pyry, a następnie wyszli na prowadzenie. W połowie trzeciej odsłony wynosiło ono 6 punktów (43:37), a na koniec trzeciej kwarty było dwukrotnie wyższe (59:47).

Ostatnia odsłona to jednak popis gry Wisły, która wygrała tą kwartę 23:4 i całe spotkanie 70:63. Spotkanie było pojedynkiem strzeleckim Artura Włodarczyka z Wisły i Marka Walczaka z Pyry, zwycięsko z tego pojedynku wyszedł zawodnik gospodarzy, który zakończył spotkanie z dorobkiem 27 oczek, zawodnik Pyry zdobył o 3 punkty mniej.

W ostatnim dniu turnieju Pyra musi ograć Turów, ale jeżeli ekipa ze Zgorzleca pokona Wisłę różnicą conajmniej 4 punktów to poznaniaków może zabraknąć w finale Mistrzostw Polski Mężczyzn U16.