Grupa IX: Sosnowiec zawalił drugą kwartę i przegrał mecz

Przegrana różnicą jedenastu punktów druga kwarta zadecydowała o porażce JAS-FBG Sosnowiec z UKS Bryzą Kolbudy. Pozostałe trzy kwarty sobotnich zawodów były wyrównane.

zobacz statystyki z meczu

Po wyraźnej porażce z VBW GTK Gdynia drużyna Bryzy znalazła się pod ścianą. Kolejna strata punktów oznaczała dla niej pożegnanie z finałami mistrzostw Polski. Decydująca dla losów zawodów okazała się druga kwarta.

Ten fragment zawodów miejscowe przegrały 14:25, mając problem z upilnowaniem Pauliny Franka. 14-letnia rozgrywająca nie grała na najlepszej skuteczności (6/15 z gry), ale dwukrotnie trafiła z dystansu. Do tego dobre warunki pod koszem wykorzystała Nikola Iwanowska (7 pkt, 14 zbiórek, 5 bloków i 5 przechwytów).

Podobnie jak dzień wcześniej wśród miejscowych wyróżniła się Agnieszka Wolny, tym razem miała jednak problem ze skutecznością. Liderka JAS-FBG zdobyła wprawdzie 17 pkt i uzyskała 20 zbiórek, ale z gry trafiła co trzeci rzut, zaś z linii rzutów osobistych co czwarty.

Miejscowym nie pomogła znaczna przewaga pod tablicami (66 zbiórek przy 42 rywalek).