Grupa X: Nierówne spotkanie dla Szprotavii

W meczu ostatniej szansy dla obu drużyn Szprotavia Szprotawa ograła MKS Sirmax Kutno i zachowała szansę na awans do turnieju finałowego. Rywalki zaś ją straciły.

zobacz statystyki z meczu

Presja związana z wynikiem sprawiła, że mecz obu drużyn był bardzo nierówny. W pierwszej kwarcie przewagę miały zawodniczki MKS-u Sirmax Kutno, które otwierającą zawody część spotkania wygrały 17:8. Obraz gry uległ jednak zmianie w kolejnych dziesięciu minutach.

Za sprawą zawodniczek drugiej piątki Szprotavia straciła tylko 4 punkty, rzucając w tym czasie o 13 więcej. Dzięki temu zawodniczki Ryszarda Kabzy wyszły na prowadzenie, którego mimo kłopotów na przełomie trzeciej i czwartej kwarty nie straciły.

Szprotawia zanotowała 61 zbiórek, w tym 32 w ataku. Do tego miała o 10 strat mniej niż rywalki.