Grupa IX: Gniezno wyeliminowało Piątkę z finałów

UKS Piątka Lublin nie zagra w najlepszej ósemce mistrzostw Polski kadetów. W meczu o być, albo nie być w turnieju finałowym lublinianie przegrali z MKK Gniezno. Podwójne double-double zanotował w tym spotkaniu Wojciech Hałas (UKS Piątka).

zobacz statystyki z meczu

Obie drużyny dzień wcześniej poniosły porażki. Z lepszej strony pokazali się koszykarze z Gniezna, którzy sprawili sporo problemów UKS-owi Kormoran Sieraków. Tę przewagę Wielkopolanie potwierdzili w pierwszej kwarcie, którą wygrali 20:9.

Z dobrej strony zaprezentował się zwłaszcza Karol Nowiński. 16-letni podkoszowy od początku toczył zacięty pojedynek z najlepszym koszykarzem Piątki Wojciechem Hałasem. Otrzymał przy tym większe wsparcie od kolegów. Hałas zanotował rewelacyjne statystyki (21 pkt, 23 zbiórki, 6 bloków, 4 przechwyty i 2 asysty), ale z jego kolegów wyróżnił się tylko Antoni Bielewicz (14 punktów). Więcej od Bielewicza rzucił co prawda Kamil Kosior, ale miał wyraźne problemy ze skutecznością, do tego popełnił 7 strat, a jego wskaźnik Evaluation wyniósł - 4.

Mimo problemów w drugiej kwarcie gnieźnianie swoje prowadzenie utrzymali do końca, ostatecznie zwyciężając drużynę UKS-u Piątka 80:67. Oprócz Nowińskiego (25 pkt i 18 zbiórek) na wyróżnienie w MKK zasłużyli Norbert Zimróz (18 pkt, 7 zbiórek i 6 przechwytów) i Adam Brenk (16 pkt i 5 przechwytów).