Grupa XII: OSiR pokonuje Novum

OSiR Trójka Żyrardów po wczorajszej porażce wiedział, że tylko wygrana przedłuży szasne na awans do turnieju finałowego. Koszykarze trenera Sławomira Jakubiaka wygrali 70:62 i zachowali szanse na awans.

Ekipa z Żyrardowa bardzo dobrze rozpoczęła mecz prowadząc już w piątej minucie 15:6 i wygrywając pierwszą kwartę różnicą 10 oczek (22:12). Przez kolejne pięć minut bydgoszczanie zanotowali run 10:0 i doprowadzili do stanu 22:22. W całym spotkaniu zespoły dziesięciokrotnie zmieniały się na prowadzeniu.

Koszykarze Novum opanowali walkę na tablicach (50:39), ale to nie wystarczyło do zwycięstwa bo zespół z Bydgoszczy popełnił aż 24 straty, które na 25 punktów zamienili zawodnicy z Żyrardowa.

Tuż przed końcem trzeciej kwarty ekipa Novum osiągnęła najwyższe prowadzenie w całym spotkaniu, na tablicy było wówczas 45:35, ale chwilę później run 13:0 zanotowali koszykarze z Żyrardowa i wyszli na prowadzenie 50:46.

Dwóch zawodników w zespole OSiRu mocno zaprocowało na zwycięstwo swojego zespołu - Łukasz Owczarek i Patryk Repliński, którzy łącznie zanotowali na swoim koncie 49 punktów. Wśród pokonanych Damian Jeszke, Mateusz Mariański i Karol Karbowiak zdobyli łącznie 40 punktów.