Po 1. dniu: Gospodarze wygrywają

W pierwszym dniu turniejów półfinałowych Mistrzostw Polski Kobiet do lat 14 zwycięstwa solidarnie odnosiły zespoły gospodarzy - JAS - FBG Sosnowiec, UKS Piątka Lublin i UKS Kasprowiczanka Ostrów Wlkp. Być może już w sobotę poznamy pierwszych finalistów w rozgrywkach najmłodszych dziewcząt.

Grupa IX (Sosnowiec)

UKS Bryza Kolbudy - VBW GTK Gdynia 49:69

Faworyzowany VBW GTK Gdynia potwierdził swoje medalowe aspiracje. W meczu otwierającym zmagania grupy IX gdynianki ograły drużynę UKS Bryza Kolbudy, przewagę uzyskując w drugiej połowie. Więcej o meczu

JAS - FBG Sosnowiec - Stal Stalowa Wola 79:55

Najlepsze spotkanie Agnieszki Wolny na centralnym szczeblu rozgrywek przesądziło o zwycięstwie JAS-FBG Sosnowiec ze Stalą Stalowa Wola. Silna skrzydłowa sosnowiczanek była bliska w tym spotkaniu osiągnięcia triple-double. Więcej o meczu

Grupa X (Lublin)

UKS Trops Kartuzy - Szprotavia Szprotawa 71:46

Słaba gra zawodniczek drugiej piątki Szprotavii Szprotawa przesądziła o porażce tego zespołu z UKS-em Trops Kartuzy. W drugiej kwarcie podopieczne Radosława Szwaji zdobyły tylko 5 punktów, przy 22 rywalek.UKS Piątka Lublin - MKS Sirmax Kutno 87:45. Więcej o meczu

UKS Piątka Lublin - MKS Sirmax Kutno 87:45

W żadnej z czterech kwart MKS Sirmax Kutno nie miał wiele do powiedzenia w starciu z UKS-em Piątka Lublin. Miejscowe w samej tylko pierwszej połowie rzuciły tyle samo punktów, co zespół rywalek przez całe zawody. Więcej o meczu

Grupa XI (Ostrów Wlkp.)

MUKS WSG Bydgoszcz - TS Wisła Kraków 84:63

MUKS WSG Bydgoszcz pokonał Wisłę Kraków w pierwszym spotkaniu półfinału w Ostrowie Wielkopolskim. Zespół z Bydgoszczy już w pierwszej połowie rozstrzygnął losy spotkania prowadząc 52:26. Więcej o meczu

UKS Kasprowiczanka Ostrów Wlkp. - WKK Wrocław 63:37

Tylko 37 punktów w spotkaniu z Kasprowiczanką Ostrów Wlkp. zdobyły koszykarki WKK Wrocław, ekipa z Wrocławia w całym spotkaniu popełniła aż 57 strat. Więcej o meczu

Grupa XII (Zgorzelec)

MKS Osa Zgorzelec - MUKS Poznań 53:51

Koszykarki Osy po bardzo zaciętym i emocjonującym spotkaniu pokonały MUKS Poznań 53:51 udanie rozpoczynając zgorzelecki półfinał. Więcej o meczu

MUKS Widzew Łódź - UKS Żak Nowy Sącz 52:41

Koszykarki Widzewa okazały się lepsze od zespołu Żaka Nowy Sącz. Tym samym po pierwszym dniu półfinału w Zgorzlecu po jednym zwycięstwie na koncie mają Osa i Widzew. Więcej o meczu