Grupa XI: Wisła przegrywa ale awansuje

Pierwszej porażki w tegorocznej edycji Mistrzostw Polski Mężczyzn U16 doznali koszykarze Wisły Kraków, krakowianie pomimo porażki awansowali do turnieju finałowego, katowiczanom zabrakło kilku punktów do awansu.

Katowiczanie wiedzieli, że tylko zwycięstwo może dać im szasnę awansu do finału Mistrzostw Polski Mężczyzn U16. Zespół trenera Marcina Klozińskiego od początku wziął się do pracy i po pierwszej kwarcie prowadził różnicą 10 oczek (22:12). W połowie trzeciej kwarty katowiczanie mieli awans w kieszeniu bowiem ich prowadzenie wzrosło do 14 oczek (43:29).

W tym momencie wiślacy odnotowali run 8:0 i zmniejszyli straty do 6 oczek, które to dawały awans ekipie spod Wawelu. Do samego końca spotkania trwała walka o przekroczenie granicy 11 - 12 punktów na korzyść zespołu z Katowic.

Ekipa Wisły udowodniła jednak, że nie bez powodu do tego spotkania jest niepokonana w kategorii U16 i do końca meczu zmniejszyła straty do bezpiecznego poziomu i po końcowej syrenie krakowianie mogli cieszyć się z awansu.