Grupa XII: Zgorzeleckie specjalistki od horrorów

Koszykarki Osy Zgorzelec są specjalistkami od trzymania w napięciu do samego końca. W drugim spotkaniu półfinału Osa zwyciężyła łódzki Widzew 56:53.

Osa lepiej rozpoczęła spotkanie, w połowie pierwszej kwarty prowadząc 10:4, ale na konieec pierwszych 10 minut pojedynku był już remis 13:13. Druga odsłona należała do zawodniczek ze Zgorzelca i po 20 minutach gry było 32:23. Na początku trzeciej kwarty prowadzenie Osy osiąnęło 12 oczek (41:29), od tego momentu koszykarki z Łodzi zaczęły gonić, wygrały trzecią kwartę 15:11 , zmniejszyły straty do 5 oczek (43:38).

Na zwycięstwo zespołowi Widzewa zabrakło jednak czasu i z wygranej cieszyły się koszykarki Osy Zgorzelec. Najskuteczniejsza w zespole ze Zgorzleca była Patrycja Lipniacka, która zakończyła spotkanie z dorobkiem 25 punktów, obok niej Justyna Fura dołożyła 19 oczek. W Widzewie Natalia Wiaderkiewicz zakończyła spotkanie z 16 oczkami na koncie, a jej dwie koleżanki Marta Ryniec i Weronika Skonieczko zaliczyły po 13 oczek.