Grupa XII: WKK odpada, Żyrardów gra dalej

Aktualni mistrzowie Polski z WKK Wrocław nie zagrają w tegorocznym finale Mistrzostw Polski Mężczyzn U16. W spotkaniu decydującym o awansie do finału ekipa z Dolnego Śląska uległa drużynie z Żyrardowa 89:95.

Sytuacja w gdyńskim turnieju tak się ułożyła, że tylko zwycięzcy niedzielnych spotkań zagrają w turnieju finałowym. Pierwsze minuty dla ekipy Żyrardowa, która w połowie pierwszej kwarty prowadziła 12:4, ale przed końcem tej odsłony WKK zmniejszyło straty do 3 oczek (16:19).

W drugiej kwarcie koszykarze z Żyrardowa dzięki bardzo dobrze dysponowanym Patrykowi Repińskiemu, Łukaszowi Owczarkowi oraz Przemysławowi Gielo osiągnęli 15 punktów przewagi (41:26). Wrocławianie mieli w swoich szeregach Adama Mazura (33 punkty w całym meczu i 4 celne rzuty za 3) i rzucili się do odrabiania strat. Tuż przed końcem trzeciej odsłony WKK wyszło na prowadzenie 62:61.

O zwycięstwie żyrardowian przesądził wspomniany wcześniej tercet Repiński - Owczarek - Gielo, który zdobył dla OSiRu 88 punktów, czyli tylko o punkt mniej niż cała drużyna WKK Wrocław. Po tej porażce zespołu WKK zabraknie w tegorocznym finale Mistrzostw Polski Mężczyzn U16.