Grupa XII: Gdynia odpada

Novum Bydgoszcz bezdyskusyjnie pokonało GTK Gdynia w spotkaniu decydującym o awansie do finału Mistrzostw Polski Mężczyzn U16.

Podopieczni Macieja Szelągowskiego bardzo źle rozpoczęli najważniejszy mecz gdyńskiego półfinału, już w połowie pierwszej kwarty GTK przegrywało 2:14, a pierwszą kwartę przegrało 9:30. Bydgoszczanie wyłączyli najskutecznisjzych w szeregach GTK Gdynia Mikołaja Witlińskiego i Bartosza Wróbla. Pierwszy zakończył spotkanie z dorobkiem 8 punktów, a drugi 16.To najniższe zdobycze tych zadodników od ćwierćfinałów.

Pod koniec spotkania prowadzenie zespołu z Bydgoszczy sięgnęło 32 punktów, najskuteczniejszy w zepole trenera Próchnickiego był Damian Jeszke autor 32 punktów, 17 oczek dołozył Tomasz Krzywdziński, a o punkt mniej zdobył Mateusz Mariański.

Gdynianie przegrali i kończą udział w Mistrzostwach Polski Mężczyzn U16, do finału z gdyńskiego turnieju awans wywalczyły zespoły z Żyrardowa i Bydgoszczy.