Grupa IX: Oba zespoły cieszyły się po meczu

Koszykówka to taki sport, w którym oprócz spotkań pucharowych remisy nie wchodzą w grę. Z tego powodu po meczu zawsze ktoś się cieszy, a inny przeżywa porażkę. Po zamykającym turniej w Sosnowcu meczu każda ze stron miała jednak powody do radości. JAS-FBG z powodu awansu do turnieju finałowego, zaś VBW GTK Gdynia na skutek zwycięstwa w turnieju.

zobacz statystyki z meczu

JAS-FBG do znalezienia się w gronie ośmiu najlepszych drużyn w Polsce potrzebował zwycięstwa nad niepokonanym VBW GTK. Gdyniankom awans mogła odebrać tylko ponad trzydziestopunktowa porażka.

Nie oznacza to jednak, że spotkanie nie było zacięte. Wręcz przeciwnie nastąpiło w nim kilka zwrotów akcji. Po pierwszej połowie 34:18 prowadziły miejscowe, by trzecią kwartę przegrać aż 4:22. Gdynianki grały wówczas skutecznie, popełniły do tego znacznie mniej strat.

Ostatnie dziesięć minut to ponowna przewaga miejscowych, które ponownie objęły prowadzenie, a następnie wygrały tę część meczu 20:8. Ponownie na słowa uznania zasłużyła Agnieszka Wolny (25 pkt i 10 zbiórek).