Grupa A: Udany rewanż OSiR Trójka Żyrardów

Historia lubi się powtarzać, ale okazuje się, że nie podczas Finałowego Turnieju Mistrzostw Polski Kadetek. W drugim piątkowym meczu grupy A OSiR Trójka Żyrardów pokonał VBW GTK Gdynia 67:53.

Tego spotkania Piotr Wacławek, trener OSiR Trójka Żyrardów, mógł  się obawiać. Przed miesiącem obie drużyny spotkały się na inaugurację rozgrywek na szczeblu centralnym. O tamtym spotkaniu żyrardowianki na pewno chciały zapomnieć. Wysoka porażka już na początek rywalizacji nie nastrajała pozytywnie. Wówczas gdynianki wygrały wysoko 91:59.

Trudno orzec, czy tak wysoka wygrana uśpiła czujność gdynianek. Ale tym razem to zespół trenera Bartosza Słomińskiego będzie chciał szybko zapomnieć starcie z ekipą z Żyrardowa. Ta porażka może być brzemienna w skutkach, bo może wykluczyć gdynianki z walki o medale.

W pierwszej połowie oba zespoły raziły nieskutecznością, nie mogąc czasami nawet trafić w obręcz. Pierwsza połowa zakończyła się niewielkim prowadzeniem gospodyń – 31:26.

Jak się później okazało prowadzenia tego zawodniczki OSiR Trójka Żyrardów nie dały sobie odebrać do końca spotkania. Słabsze spotkanie rozegrała liderka zespołu z Żyrardowa Amalia Rembiszewska, ale nie zawiodły inne podstawowe zawodniczki. Angelika Wacławek zdobyła 19 punktów, a Angelika Stankiewicz była o punkt gorsza. Ostatecznie OSiR Trójka Żyrardów pokonała VBW GTK Gdynia 67:53

Co na pewno może martwić trenerów przed kolejnymi meczami, to bardzo niska skuteczność zarówno w rzutach za dwa jak i trzy punkty. Np. gdynianki na 21 prób zza linii 6,75 trafiły tylko dwa razy. Lepiej zaprezentowały się żyrardowianki, które z 22 prób zanotowały 6 trafień.