Grupa XI: Skuteczna pogoń Rybnika

Po 20 minutach gry MKKS Rybnik przegrywał z MKS Novum Bydgoszcz różnicą osiemnastu punktów, ale w końcówce zdołał doprowadzić do remisu, a następnie przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

zobacz statystyki z meczu

Rybniczanie w organizowanym przez siebie turnieju ćwierćfinałowym zajęli pierwsze miejsce, wygrywając imprezę z kompletem zwycięstw. Bydgoszczanie w Opalenicy uplasowali się zaś na drugiej pozycji

W starciu z MKKS-em Rybnik podopieczni Łukasza Ignasiaka rozegrali jedną z lepszych drugich kwart na centralnym szczeblu rozgrywek. Między 10. a 20. minutą rzucili bowiem rywalom 27 punktów, tracąc w tym czasie tylko 11. Skuteczni w tym fragmencie zawodów byli Krystian Czyżniewski (12 pkt) i Mariusz Kwiatkowski (11 pkt). Novum popełniło przy tym znacznie mniej strat niż rywale, uzyskało też nieznaczną przewagę na tablicach.

Do przerwy MKKS przegrywał różnicą osiemnastu punktów, ale w kolejnych częściach zawodów skrupulatnie odrabiał tę stratę. W trzecią kwarcie rybniczanie triumfowali 21:9 i mecz praktycznie zaczął się odnowa.

Mimo 35 strat w całych zawodach MKKS w ostatniej kwarcie zdołał doprowadzić do remisu, a następnie wyjść na prowadzenie. Uzyskał przy tym znaczną przewagę w polu trzech sekund. Trzech zawodników zwycięskiej drużyny zakończyło zawody z double-double, najlepiej z nich wypadł Artur Grocki (13 pkt i 15 zbiórek).