Grupa XI: Parzyste kwarty domeną Polonii

Doskonała gra w parzystych kwartach dała pewne zwycięstwo MKS-owi Polonia Warszawa nad UKS-em Gimbasket 2 Przemyśl. Zespół Adama Latosa te fragmenty spotkania wygrał w sumie aż 58:14!

zobacz statystyki z meczu

Jeśli chce się odnieść sukces w rozgrywkach do lat 14 dwie piątki muszą zagrać na wyrównanym poziomie. W białostockiej drużynie z dobrej strony zaprezentowali się tylko gracze rozpoczynający mecz. Wygrali oni pierwszą kwartę 22:17, ale kiedy ponownie pojawili się na boisku ich zespół przegrywał już wyraźnie.

W drugiej części zawodów Polonia osiągnęła znaczną przewagę, triumfując 26:9. Stołeczny zespół grał nie tylko skuteczniej, ale przede wszystkim rozważniej, popełniając o połowę mniej strat niż rywale.

Gospodarze półfinałowego turnieju w trzeciej części zawodów potrafili jeszcze powalczyć, lecz w żadnym momencie zawodów nie doprowadzili już do remisu. Ten fakt wyraźnie pogrążył ich w ostatnich dziesięciu minutach. Najlepiej pokazuje to wynik czwartek kwarty, którą Gimbasket 2 przegrał 6:32.

Blisko połowę punktów dla miejscowych zdobył Kacper Majka 25. W tym spotkaniu żaden z zawodników nie zanotował double-double.