Grupa XII: Gospodarze z wygraną i szansami

Etmal Korsarz Gdańsk pokonał Turów Zgorzelec i zachował szasne na awans do turnieju finałowego. Gdańszanie w niedzielnym spotkaniu muszą pokonać TKM Włocławek by cieszyć się z awansu do finału.

Decydująca dla losów spotkania okazała się trzecia odsłona, którą koszykarze z Gdanska wygrali 25:14. Przez pierwsze dwie kwarty na boisku trwała wyrównana walka, po 20 minutach gry Turów prowadził 31:30. W trzeciej kwarcie Korsarz mocniej przycisnął w obronie, a skutecznie w ataku grali liderzy gdańskiego zespołu - Michałowski, Ciesielski i Dylicki. Po 30 minutach gry na tablicy było 55:45 dla gdańszczan. Pomimo wysiłku zawodników Turowa w ostatniej kwarcie nie udało im się odwrócić losów meczu.

W szeregach Korsarza na wyróżnienie zasłużył wspomniany już tercet Michałowski, Ciesielski i Dylicki, który zdobył odpowiednio 18, 16 i 14 punktów. O punkt mniej zapisał na swoim koncie Karol Kamiński. W zespole Turowa wyróżniło się dwóch koszykarzy Robert Kurzyński autor 21 punktów i Krystian Utkowski, który mecz zakończył z 13 punktami.