Po 1. dniu: Gospodarze w odwrocie

Nie mieli szczęścia gospodarze w pierwszym dniu turniejów półfinałowych Mistrzostw Polski Mężczyzn U14. Tylko JKKS Górnik Wałbrzych wygrał swoje spotkanie, w pozostałych grupach porażek doznały zespoły Wisły Kraków, UKS Gimbasketts 2 Przemyśl i Etmal Korsarz Gdańsk. W sobotnich meczach gospodarze będą pod dużą presją, zobaczymy jak sobie z nią poradzą.

Grupa IX

UKS Jagiellonka Warszawa - ASK KS Siarka Tarnobrzeg 75:41

UKS Jagiellonka Warszawa nie miała większych problemów z pokonaniem ASK KS Siarka Tarnobrzeg w spotkaniu otwierającym turniej półfinałowy w Krakowie. Stołeczny zespół w drugiej i trzeciej kwarcie stracił tylko jedenaście punktów, rzucając w tym czasie 36. Więcej o meczu

TS Wisła Kraków - MKK Pyra Poznań 64:75

Od porażki półfinałowe zmagania rozpoczęli koszykarze TS Wisły Kraków. Gospodarze trzydniowych zmagań, których stawką jest miejsce w najlepszej ósemce w Polsce, przegrali z MKK Pyrą Poznań. Więcej o meczu

Grupa X

Basket Team Opalenica - UKS Regis Wieliczka 110:85

Pierwszy pojedynek podczas wałbrzyskiego półfinału zdominowany był przez ofensywę. Przy 195 punktach wywalczonych przez koszykarzy obu zespołów trudno bowiem mówić o jakiejś szczególnej grze w obronie. Ostatecznie z pierwszej wygranej w turnieju cieszyć mogli się zawodnicy Basket Team Opalenica. Więcej o meczu

JKKS Górnik Wałbrzych - MTS Basket Kwidzyn 84:70

Prowadzeni do boju przez Macieja Krzymińskiego zawodnicy JKKS Górnika Wałbrzych pewnie ograli w swoim pierwszym półfinałowym spotkaniu rywali z Basketu Kwidzyn. Gospodarze turnieju rozpoczęli pojedynek od mocnego uderzenia w pierwszej kwarcie, co dało im przewagę na całe spotkanie. Więcej o meczu

Grupa XI

MKKS Rybnik - MKS Novum Bydgoszcz 72:68

Po 20 minutach gry MKKS Rybnik przegrywał z MKS Novum Bydgoszcz różnicą osiemnastu punktów, ale w końcówce zdołał doprowadzić do remisu, a następnie przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Więcej o meczu

UKS Gimbaskets 2 Przemyśl - MKS Polonia Warszawa 54:88

Doskonała gra w parzystych kwartach dała pewne zwycięstwo MKS-owi Polonia Warszawa nad UKS-em Gimbasket 2 Przemyśl. Zespół Adama Latosa te fragmenty spotkania wygrał w sumie aż 58:14! Więcej o meczu

Grupa XII

TKM Włocławek - KKS Turów Zgorzelec 95:48

Pewnie i wysoko zwyciężyli Turów Zgorzelec koszykarze z Włocławka czyniąc tym samym pierwszy krok w kierunku finału Mistrzostw Polski Mężczyzn U14. Więcej o meczu

Etmal Korsarz Gdańsk - WKK Wrocław 54:71

W pierwszym spotkaniu w półfinale Mistrzostw Polski Mężczyzn U14 gospodarze gdańskiego półfinału przegrali z WKK Wrocław 54:71. Więcej o meczu