Grupa X: Kulasiak znów nie wystarczył

Pojedynki UKS-u Regis Wieliczka wyglądają, jak pojedynki Adama Kulasiaka z rywalami. Nie inaczej było w starciu z MTS-em Basket Kwidzyn. Kolejny raz okazało się jednak, że w pojedynkę meczu w koszykówkę wygrać się nie da, dlatego też z wygranej cieszyć mogli się kwidzynianie.

Kulasiak od samego początku ruszył do ofensywy, a dzięki niemu team z Wieliczki utrzymywał się na prowadzeniu. Taki stan rzeczy utrzymywał się do końca trzeciej kwarty, po której to zawodnicy z Kwidzynia tracili do rywali 7 oczek.

Decydująca część meczu należała jednak do zawodników Basketu. Ci bowiem ograniczyli do minimum poczynania lidera zespołu z Wieliczki, a sami przeszli do kontrofensywy. W ostatnich dziesięciu minutach meczu kwidzynianie wygrali 26:10, co zapewniło im triumf w całym spotkaniu.

Kulasiak szalał na parkiecie, a pojedynek zakończył z dorobkiem 34 punktów i 12 zbiórek. Po raz kolejny jednak wsparcie, jakie otrzymał od swoich kolegów, nie było wystarczające do sięgnięcia po zwycięstwo w półfinałowym turnieju. Dla odmiany, w drużynie MTS Basket Kwidzyn, aż siedmiu zawodników zapisało na swoim koncie dwucyfrowe zdobycze punktowe i to dało efekt.