Grupa XI: Polonia zdeklasowała Novum

Pewna gra o medale mistrzostw Polski drużyna MKS-u Polonii Warszawa zanotowała kolejne przekonywujące zwycięstwo na centralnym szczeblu rozgrywek. Tym razem warszawianie bez większych problemów ograli MKS Novum Bydgoszcz, w jednej z kwart tracąc tylko pięć punktów.

zobacz statystyki z meczu

Było to spotkanie o prestiż, gdyż oba zespoły już wcześniej poznały swoje miejsca w przemyskim turnieju. Bez względu na wynik niedzielnego meczu Polonia zajęła w imprezie pierwsze miejsce, rywale zaś ostatnie.

Bydgoszczanie w pierwszej kwarcie mieli jednak olbrzymią ochotę na sprawienie niespodzianki. Po dziesięciu minutach gry prowadzili bowiem 23:20, prezentując dobrą skuteczność z gry. Do tego popełnili niewiele strat.

Obraz gry uległ jednak zmianie w kolejnych dwóch częściach. Druga piątka Novum szybko straciła prowadzenie, którego nie odzyskała już do końca zawodów. Za sprawą Macieja Bendera i Filipa Kołakowskiego stołeczny zespół drugą część meczu wygrał różnicą aż dwudziestu jeden punktów (28:7), skutecznie odbierając rywalom ochotę do gry.

Załamani takim obrotem sprawy koszykarze Novum w trzeciej kwarcie zdołali zdobyć tylko pięć punktów. Od tego momentu obaj trenerzy często rotowali składem, a na boisku pojawili się wszyscy zawodnicy zgłoszeni do protokołu meczowego. Żaden z zawodników nie uzyskał w tym spotkaniu double-double, a najskuteczniejszym graczem został Oskar Meljon - 14 pkt i 7 zbiórek.