Grupa XII: WKK bezkonkurencyjne w Gdańsku

Bez porażki zakończyli półfinałowy turniej w Gdańsku młodzi koszykarze WKK Wrocław. W ostatnim spotkaniu turnieju wrocławianie pokonali lokalnego rywala z Turowa Zgorzelc 83:38.

Wrocławianie mocno rozpoczęli spotkanie z lokalnym rywalem, już w połowie pierwszej kwarty było 11:1 dla zawodników ze stolicy Dolnego Śląska. Pierwsza odsłona zakończyła się wynikiem 24:9 dla zawodników Marka Olesiewicza.

Widząc taki obrót sprawy trener wrocławskiego zespołu operował szerokim składem, na boisku w dość szerokim wymiarze czasu pojawiała się cała dwunastka zawodników i każdy z nich wpisał się na listę strzelców. Zdobycze punktowe w ekipie WKK rozłozyły się zatem równomiernie. Wyróżnił się Łukasz Strzelec, który jako jedyny zapisał na swoim dwucyfrówkę, kończąc spotkanie z dorobkiem 20 oczek i 11 zbiórek.

W ekipie Turowa jedynie Paweł Jaros zaliczył dwucyfrówkę na koncie (10 punktów, 13 zbiórek). Zespół Turowa kończy gdański półfinał bez zwycięstwa, a ekipa WKK Wrocław bez porażki awansuje do finału.