Grupa XII: Gdańszczanie bez awansu

Spotkanie o awans do turnieju finałowego nie potoczyło się po myśli zawodników z Gdańska. Już po 20 minutach gry ekipa trenera Dawida Roguskiego przegrywała 17:39.

W połowie pierwszej kwarty było już 12:6 dla ekipy TKM, a pierwsza kwarta zakończona rezultatem 24:14 pokazała, że Korsarzowi nie będzie łatwo o zwycięstwo. Druga kwarta potwierdziła te przypuszczenia, raz za razem do gdańskiego kosza trafiali zawodnicy TKMu Michał Wiśniewski, Bartosz Mazurek i Adam Chojnacki pozwalając gdańszczanom na zdobycie jedynie trzech oczek w drugiej odsłonie pojedynku. Po 20 minutach gry na tablicy było 39:17.

Druga połowa nie odmieniła losów spotkania, ekipa z Włocławka kontrolowała spotkanie i skutecznie powiększała przewagę, która pod sam koniec spotkania przekroczyła 60 punktów (95:34). Wśród pokonanych nikt nie przekroczył granicy 10 oczek, w zespole z Włocławka aż czterech koszykarzy przekroczyło granicę 10 punktów.

TKM Włocławek obok WKK Wrocław awansuje do turnieju finałowego.