Po 3. dniu: Gospodarze poza finałem

Tylko JKKS Górnik Wałbrzych występując w roli gospodarza turnieju półfinałowego zdołał zapewnić sobie awans do turnieju finałowego Mistrzostw Polski Mężczyzn U14. W pozostałych turniejach przepadły zespoły Wisły Kraków, Gimbaskets 2 Przemyśl oraz Etmal Korsarz Gdańsk. Poniżej podsumowanie ostatniego dnia półfinałów oraz podział grup w turnieju finałowym.

Grupa IX (Kraków)

MKK Pyra Poznań - UKS Jagiellonka Warszawa 73:81

UKS Jagiellonka Warszawa z pierwszego miejsca w grupie IX awansowała to turnieju finałowego mistrzostw Polski młodzików. Dzięki lepszej grze w drugiej kwarcie podopieczni Macieja Ciesielskiego pokonali MKK Pyrę Poznań, która również przedostała się do najlepszej ósemki w kraju. Więcej o meczu

TS Wisła Kraków - ASK KS Siarka Tarnobrzeg 55:41

TS Wisła Kraków już wcześniej straciła szansę na awans do dalszej fazy rozgrywek, ale turniej półfinałowy zakończyła zwycięstwem. Gospodarze pokonali najsłabszą w grupie ASK KS Siarkę Tarnobrzeg. Wskaźnik Evaluation całego zespołu z Podkarpacia wyniósł zaledwie 9. Więcej o meczu

Grupa X (Wałbrzych)

MTS Basket Kwidzyn - Basket Team Opalenica 55:83

Dwa pierwsze dni turnieju w Wałbrzychu toczyły się pod dyktando zawodników z Basket Teamu Opalenica. Nie inaczej było podczas ostatniego, w którym faworyci żadnych szans na niespodziankę nie pozostawili rywalom z Kwidzynia, wygrywając mecz różnicą 28 oczek, kończąc turniej półfinałowy bez porażki. Więcej o meczu

JKKS Górnik Wałbrzych - UKS Regis Wieliczka 92:72

Ostatni pojedynek wałbrzyskiego półfinału, w którym zmierzyły się zespoły miejscowego Górnika oraz Regisu Wieliczka, miał dać odpowiedź na ostatnie pytanie, czyli która z tych drużyn wywalczy sobie przepustkę do walki o medale mistrzostw Polski. Ostatecznie z wygranej oraz promocji cieszyć mogli się gospodarze turnieju, którzy wygrali bardzo pewnie. Więcej o meczu

Grupa XI (Przemyśl)

MKS Novum Bydgoszcz - MKS Polonia Warszawa 49:92

Pewna gra o medale mistrzostw Polski drużyna MKS-u Polonii Warszawa zanotowała kolejne przekonywujące zwycięstwo na centralnym szczeblu rozgrywek. Tym razem warszawianie bez większych problemów ograli MKS Novum Bydgoszcz, w jednej z kwart tracąc tylko pięć punktów. Więcej o meczu

UKS Gimbaskets 2 Przemyśl - MKKS Rybnik 65:68

Ostatnie akcje meczu zadecydowały o awansie MKKS-u Rybnik do turnieju finałowego. Rybniczanie do najlepszej ósemki rozgrywek dostali się kosztem UKS-u Gimbasket 2 Przemyśl, organizatora turnieju. W samej końcówce przemyślanie nie wykorzystali dwóch kluczowych rzutów osobistych. Więcej o meczu

Grupa XII (Gdańsk)

KKS Turów Zgorzelec - WKK Wrocław 38:83

Bez porażki zakończyli półfinałowy turniej w Gdańsku młodzi koszykarze WKK Wrocław. W ostatnim spotkaniu turnieju wrocławianie pokonali lokalnego rywala z Turowa Zgorzelc 83:38. Więcej o meczu

Etmal Korsarz Gdańsk - TKM Włocławek 35:95

Spotkanie o awans do turnieju finałowego nie potoczyło się po myśli zawodników z Gdańska. Już po 20 minutach gry ekipa trenera Dawida Roguskiego przegrywała 17:39. Więcej o meczu