Grupa IX: Wygrana Wisły na pocieszenie

TS Wisła Kraków już wcześniej straciła szansę na awans do dalszej fazy rozgrywek, ale turniej półfinałowy zakończyła zwycięstwem. Gospodarze pokonali najsłabszą w grupie ASK KS Siarkę Tarnobrzeg. Wskaźnik Evaluation całego zespołu z Podkarpacia wyniósł zaledwie 9.

zobacz statystyki z meczu

Gospodarze bardzo chcieli zakończyć turniej choćby z jednym zwycięstwem. Wyraźnie było to widać w pierwszej połowie, w której Wisła wygrała obie kwarty. Pierwszą 17:6, zaś drugą 16:9. Ten fragment zawodów zadecydował o losach spotkania.

Po przerwie Siarka jeszcze próbowała przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, ale czyniła to bez wiary, ostatecznie przegrywając 41:55.

Tylko pięciu zawodników tarnobrzeskiej drużyny zakończyło zawody z dodatnim wskaźnikiem Evaluation. Wiśle w odniesieniu zwycięstwa nie przeszkodziły zaś aż 34 straty.