Grupa B: Wisła zaczęła od wygranej

Powody do zadowolenia mogą mieć koszykarze TS Wisły Kraków. Gospodarze finałowego turnieju do lat 16 rozpoczęli pięciodniowe zmagania od wygranej. Krakowianie w swoim pierwszym spotkaniu pokonali STK Czarnych Słupsk.

zobacz statystyki z meczu

Kraków nie był gospodarze turnieju finałowego na centralnym szczeblu rozgrywek od bardzo dawna. Z tego powodu Wisła chce się w nim zaprezentować z jak najlepszej strony. Widoczne to było zwłaszcza w otwierającego zawody kwarcie. Pierwsze dziesięć minut zespół z Grodu Kraka wygrał 23:9, momentami osiągając przygniatającą przewagę na boisku.

Po takim początku przekonywujące zwycięstwo „Białej Gwiazdy” wydawało się tylko kwestią czasu. Tymczasem po wygranej przez Czarnych 15:6 drugiej kwarcie mecz bardzo się wyrównał.

Oba zespoły zagrały na podobnej skuteczności, zbliżona była też relacja w zbiórkach. Słupszczanie w całym spotkaniu nie trafili jednak większej liczby rzutów osobistych.

Ostatecznie lepsi o cztery punkty byli koszykarze Wisły. Do wygranej poprowadził ich duet Daniel Kubala (18 pkt i 9 zbiórek) – Bartosz Woźniak (17 pkt, 5 zbiórek i 6 przechwytów). 16 punktów i 4 przechwyty wśród pokonanych miał Wojciech Jakubiak.