Grupa A: Pyra nie pozostawiła złudzeń

Na zakończenie pierwszego dnia zmagań w turnieju finałowym kadetów drużyna MKK Pyry Poznań zanotowała największą wygraną w turnieju. Zawodnicy Tomasza Błaszaka wygrali 63:43, prowadząc od samego początku.

zobacz statystyki z meczu

Ósemka do najlepszej ósemki rozgrywek przedostała się z drugiego miejsca ze zorganizowanego przez siebie turnieju półfinałowego. Skierniewiczanie awans wywalczyli dopiero ostatniego dnia, choć jeszcze przed rozpoczęciem niedzielnych zmagań zajmowali ostatnie miejsce (bilans 0-2). Z tego powodu Ósemka nie zaliczana była do grona faworytów krakowskiego turnieju.

Ten osąd potwierdził się podczas środowego spotkania z Pyrą. Poznanianie wygrali je bardzo pewnie, znaczną przewagę osiągając już w połowie drugiej kwarty. Po 30 minutach gry podopieczni Tomasza Błaszaka prowadzili 51:22 i tylko prawdziwa katastrofa mogła im odebrać dwa punkty. Wielkopolanie ostatnią kwartę przegrali, ale nie przełożyło się to na końcowy wynik zawodów.

Na boisku pojawili się wszyscy zawodnicy Pyry, a każdy z nich zdobył przynajmniej dwa punkty. Poznanianie w całych zawodach nie trafili żadnego rzutu za trzy punkty.