Grupa B: Ostatnia kwarta zadecydowała

Sporo emocji było w drugim spotkaniu finału Mistrzostw Polski Kobiet U14. Ostatnia kwarta przegrana przez zespół Tropsa Kartuzy 7:18 zadecydowała o porażce zespołu z Pomorza.

Po pierwszej połowie ekipa z Kartuz prowadziła 33:25, w tym czasie w zespole z Pomorza bardzo dobrze grały Aleksandra Makurat, Julia Lewna i Paulina Zając. W trzeciej odsłonie ekipa z Ostrowa Wielkopolskiego zaczęła mocniej bronić, efekty przyszły w postaci mniejszej ilości punktów zdobytych przez zespół Tropsa.Trzecia kwarta dla Tropsa 11:10.

Ostatania odsłona przesądziła o losach spotkania, prowadzące po 30 minutach gry zawodniczki z Kartuz 44:35 zupełnie stanęły, zdobyły tylko 7 punktów tracąc aż 18.

W zespole Kasprowiczanki na wyróznienie zasłużył tercet Aleksandra Parzeńska, Katarzyna Pasternak i Joanna Stempniewicz, który dla ostrowskiego zespołu zdobył 44 punkty.

Zespół z Kartuz miał dużą przewagę na tablicach, wygrywając walkę o zbiórki 59:43.