Grupa B: Gospodynie wygrywają na początek

Pojedynek strzelecki pomiędzy Justyną Fura a Agnieszką Wolny był ozdobą meczu Osy Zgorzelec z zespołem JAS - FBG Sosnowiec. Lepsza okazała się koszykarka z Sosnowca, ale niestety jej zespół musiał uznać wyższość miejscowych koszykarek 64:82.

Pierwsza kwarta dla zawodniczek z Sosnowca 18:17, z drugiej zawodniczki Piotra Pietryka poprawiły obronę i zagrały skuteczniej w ataku i po 20. minutach gry na tablicy wyników było 33:27 dla miejscowych zawodniczek.

W drugiej połowie miejscowe koszykarki nie pozwoliły sobie już odebrać zwycięstwa zagrały skutecznie w ataku i wygrywając drugą połowę 49:37. Najskuteczniejsza w zwycięskim zespople była Justyna Fura, która zakończyła spotkanie z dorobkiem 29 punktów, aż 4 razy trafiając za 3 punkty. Po drugiej stronie najskuteczniejsza była Agnieszka Wolny, jej 35 punktów nie przechyliło szali zwycięstwa na stronę zespołu z Sosnowca.

Liderka Osy miała większe wsparcie koleżanek, obok Justyny Fura trzy inne koszykarki ze Zgorzleca przekroczyły granicę 10 punktów - Patrycja Lipinacka, Barbara Łachacz i Karolina Durak.