Po 1. dniu: Dwie emocjonujące końcówki

Dwa spotkania pierwszego dnia finału Mistrzostw Polski Kobiet U14 dostarczyły kibicom sporo emocji w końcówkach. Trops Kartuzy przez 3 kwarty był stroną przeważającą w spotkaniu z Kasprowiczanką Ostrów Wlkp., ale w samej końcówce ekipa z Ostrowa wyszarpała zwycięstwo. W innym spotkaniu Piątka Lublin pokonała MUKS WSG Bydgoszcz 58:52.

Grupa A

VBW GTK Gdynia - MUKS Poznań 36:54

W spotkaniu otwierającym finał Mistrzostw Polski Kobiet U14 w Zgorzlecu poznański MUKS pokonał VBW GTK Gdynia 54:36. Poznanianki do wygranej poprowadził duet Szloser - Puc, który zdobył 29 punktów dla MUKSu. Więcej o meczu

MUKS WSG Bydgoszcz - UKS Piątka Lublin 52:58

AZS UMCS Lublin pokonał MUKS WSG Bydgoszcz 58:52 na zakończenie pierwszego dnia turnieju finałowego Mistrzostw Polski Kobiet U14. O zwycięstwie zespołu z Lublina zadecydowała druga kwarta wygrana przez zespół z Lublina 20:11. Więcej o meczu

Grupa B

UKS Trops Kartuzy - UKS Kasprowiczanka Ostrów Wlkp. 51:53

Sporo emocji było w drugim spotkaniu finału Mistrzostw Polski Kobiet U14. Ostatnia kwarta przegrana przez zespół Tropsa Kartuzy 7:18 zadecydowała o porażce zespołu z Pomorza. Więcej o meczu

MKS Osa Zgorzelec - JAS - FBG Sosnowiec 82:64

Pojedynek strzelecki pomiędzy Justyną Fura a Agnieszką Wolny był ozdobą meczu Osy Zgorzelec z zespołem JAS - FBG Sosnowiec. Lepsza okazała się koszykarka z Sosnowca, ale niestety jej zespół musiał uznać wyższość miejscowych koszykarek 64:82. Więcej o meczu