Grupa A: Novum pozbawiło Ósemkę medalu

Medal na mistrzostwach Polski nie dla MKS-u Ósemka Skierniewice. Zespół Krzysztofa Wierciocha w czwartek doznał drugiej porażki w turnieju, tym razem ulegając MKS-owi Novum Bydgoszcz.

zobacz statystyki z mecz

Dla obu drużyn było to spotkanie o wszystko. Novum i Ósemka w środę przegrały bowiem swoje mecze, co mocno utrudniło im walkę o medale mistrzostw Polski. Kolejna porażka każdą z drużyn pozbawiała więc szansy na znalezienie się w półfinale.

Mimo przegranej 10:14 pierwszej kwarty zdecydowanie lepiej w przekroju całego spotkania zaprezentowali się koszykarze z Bydgoszczy. Novum trzy pozostałe kwarty wygrało różnicą przynajmniej trzynastu punktów.

Ósemka nie znalazła skutecznego sposobu na zatrzymanie lidera rywali Damiana Jeszke. Ten nie tylko został najskuteczniejszym punktującym swojego zespołu (21), ale też uzyskał najwięcej zbiórek (13) oraz asyst (6), choć nominalnie gra na pozycji środkowego.

Oprócz Jeszke zawody z double-double zakończył jeszcze Tomasz Krzywdziński (11 pkt i 10 zbiórek).

Ze względu na wysoką przewagę nad Ósemką na boisku pojawili się wszyscy zawodnicy Novum.