Grupa B: Trójka nie wytrzymała w czwartej kwarcie

STK Czarni Słupsk z pierwszym zwycięstwem w finałach mistrzostw Polski kadetów. Podopieczni Roberta Jakubiaka pokonali 77:49 OSiR Trójkę Żyrardów, triumfując wyraźnie w czwartej kwarcie. Ponad połowę punktów dla Trójki zdobył Łukasz Owczarek.

więcej informacji wkrótce

Dobra gra Łukasza Bąkiewicza nie wystarczyła Trójce do pokonania Czarnych. Rozgrywający żyrardowskiej drużyny w całym spotkaniu zdobył 26 punktów, co stanowiło ponad połowę dorobku punktowego całej drużyny (49). Momentami jego dorobek stanowił nawet siedemdziesiąt procent całego zespołu.

Do momentu gdy Bąkiewicz był w pełni sił mecz był w miarę wyrównany. W ostatniej kwarcie jednak wyraźnie osłabł, co skutecznie wykorzystali rywale. Ostatnie dziesięć minut zespół Roberta Jakubiaka wygrał 29:8, skutecznie wyłączając z gry najskuteczniejszego zawodnika rywali. Pozostali koszykarze Trójki nie potrafili zaś go zastąpić.

Słupszczanie zagrali przy tym skuteczniej głównie w polu trzech sekund, trafiając co drugi rzut z gry. Do tego popełnili mniej strat jak rywale.