Grupa A: Znakomita czwarta kwarta

Dzięki znakomitej grze w czwartej kwarcie MUKS Poznań pokonał UKS Piątkę Lubin 57:45. Dla poznanianek to druga wygrana, która przybliża zespół z Wielkopolski do gry o medale.

Poznanianki do spotkania z zespołem Piątki przystępowały w glorii zwycięstwa z VBW GTK Gdynia, a lublinianki z wygraną po zaciętym pojedynku z ekipą MUKS WSG Bydgoszcz.

Pierwsza odsłona na korzyść poznanianek, ale w drugiej kwarcie do boju wzięły się koszykarki z Lublina, które wygrały tą część gry 16:8 i po 20 minutach prowadziły 26:21. W trzeciej odsłonie poznańska drużyna odrobiła jedynie cztery punkty i przed ostatnią kwartą bliżej wygranej były młode koszykarki z Lublina.

Ostatanie 10 minut to jednak popisowa gra MUKSu, a zwłaszcza duetu Szloser - Puc, który w całym spotkaniu zdobył 29 punktów dla MUKSu. Czwarta kwarta wygrana 24:11 przechyliła szalę zwycięstwa na stronę poznańskiej ekipy.