Grupa B: 22 punkty przewagi nie wystarczyły

Ekipa z Sosnowca prowadziła już różnicą 22 punktów, ale jak się okazało ambicja i wolą walki nawet tak znaczą przewagę można zniwelować, udowodniły to koszykarki z Ostrowa Wielkopolskiego, które dramatycznej pogoni pokonały JAs - FBG Sosnowiec 61:57.

Początek spotkania to świetna gra zawodniczek z Sosnowca, które na początku spotkania objęły prowadzenie 7:3, a pierwszą kwartę wygrały 12:9. W drugiej odsłonie po skutecznych zagraniach Soni Mądro i Agnieszki Wolny prowadzenie zespołu Jacka Szewczyka wzrosło do 15 punktów (35:20) po 20 minutach gry.

W drugiej połowie coś się jednak w sosnowieckiej ekipie zacięło, a Kasprowiczanka dzięki bardzo dobrze dysponowanych Katarzynie Pasternak i Aleksandrze Parzeńskiej zaczęła sukcesywnie odrabiać straty. Kluczowa dla losów spotkania była jednak ostatnia kwarta. Od stanu 56:43 zespół z Ostrowa zanotował run 14:0 i zrobiło się 57:56 dla Kasprowiczanki. Podłamane takim obrotem sprawy zawodniczki z Sosnowca do końca spotkania zdobyły tylko jeden punkt i po meczu to ekipa trenera Stempniewicza cieszyła się drugiej wygranej w turnieju.