Grupa B: Pyra znokautowała i czeka

Żadnych szans MKKS-owi Rybnik nie dali koszykarze MKK Pyry Poznań, którzy nie przegrali żadnej z czterech kwart. Poznanianie wygrali to spotkanie 75:29.

zobacz statystyki z meczu

Rybniczanie przed meczem mieli jeszcze szansę na wyjście z grupy i znalezienie się w strefie medalowej. Potrzebowali jednak do tego bardzo wysokiej wygranej z Pyrą oraz zwycięstwa WKK Wrocław nad drużyną Basket Teamu Opalenica. Po pierwszej kwarcie MKKS stracił jednak wiarę w końcowy sukces. Ostatecznie rybniczanie przegrali to spotkanie gładko, zdobywając tylko 29 punktów.

Pomimo zwycięstwa Pyra nie jest pewna awansu do półfinału. Rozstrzygnie to wieczorne spotkanie WKK z gospodarzami turnieju. Pyra do awansu potrzebuje zwycięstwa drużyny z Wrocławia.