Grupa A: VBW GTK Gdynia przegrywa

Zawodniczki VBW GTK Gdynia doznały drugiej porażki w turnieju finałowym Mistrzostw Polski Kobiet U14. Pomimo dwóch porażek gdynianki wciąż mają szansę na grę o medale, aby tego dokonać gdynianki muszą w sobotę liczyć na zwycięstwo MUKSU Poznań nad ekipą z Bydgoszczy, a same muszą zwyciężyć Piątke Lublin różnicą conajmnniej 9 - 10 punktów.

Ekipa z Gdyni po wczorajszej porażce z MUKSem Poznań bardzo chciała wygrać, gdynianki lepiej rozpoczęły spotkanie prowadząc 10:9 i 18:15. W drugiej kwarcie jednak stroną przeważającą były już bydgoszczanki, które po 20 minutach gry miały 4 punkty przewagi (35:31).

Podopieczne Lubow Szwecowej w trzeciej kwarcie ponownie wyszły na prowadzenie 40:39 i 44:41. Jeszcze w połowie ostatniej kwarty VBW GTK Gdynia prowadziło 53:51, ale po meczu z wygranej cieszyły się zawdoniczki drużyny MUKS WSG Bydgoszcz.

Na porażkę gdynianek spory wpływ miało aż 27 popełnionych strat i fatalna skuteczność z linii rzutów wolnych zaledwie 9 celnych na 28 wykonywanych rzutów.

Pomimo porażki gdynianki zachowują szasnę na grę o medale, aby tego dokonać VBW GTK Gdynia musi w ostatniem pojedynku grupowym pokonać Piątkę Lublin różnicą 9 - 10 punktów.