Grupa B: Trops Kartuzy w czwórce

Trops Kartuzy dzięki dobrej grze w pierwszej i czwartej kwarcie spotkania z JAS - FBG Sosnowiec wygrał 73:55 i zapewnił sobie awans do najlepszej czwórki Mistrzostw Polski Kobiet U14.

Wygrana dawała ekipie Tropsa pewność awansu do strefy medalowej, zespół Moniki Tomczakowskiej mocno rozpoczął spotkanie z ekipą z Sosnowca prowadząc już w 5 minucie 11:2. Pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 17:9 dla Tropsa.

Sosnowiczanki nie prowadziły w tym spotkaniu ani razu, a tylko dwukrotnie na tablicy wyników był remis. Zespół z Kartuz był w tym spotkaniu bardzo dobrze dysponowany, aż 4 zawodniczki przekroczyły granicę 10 punktów, a dwie zapisały na swoim koncie double - double. Kwartet Lewna, Makurat, Zając i Jaskólska zdobył dla Tropsa 64 punkty, czyli więcej niż cała drużyna z Sosnowca.

W zespole z Sosnowca już tradycyjnie najskutecznijsza była Agnieszka Wolny, która spotkanie zakończyła z dorobkiem 17 punktów.