Grupa B: Czarni wygrywają grupę, Medagro w półfinale

Do ostatniej chwili ważyły się losy drugiego miejsca w grupie B. Niepokonany wcześniej UKS Medagro Komorów ostatecznie przegrał z drużyną STK Czarnych Słupsk 59:70, ale na skutek korzystnego bilansu małych punktów awansował do dalszej fazy turnieju. Czarni z dorobkiem pięciu punktów wygrali zaś grupę.

zobacz statystyki z meczu

Mecz Czarnych z drużyną z Komorowa decydował o pierwszym miejscu w grupie, przy czym w przypadku porażki słupszczanie tracili szansę na znalezienie się w gronie czterech czołowych drużyn w Polsce. Młodzi koszykarze doskonale zdawali sobie z tego sprawę, od początku dyktując warunki na parkiecie. Już po 10 minutach gry zawodnicy Jakubiaka prowadzili 26:14, wykazując się dobrą skutecznością spod kosza. Dodatkowo wymusili dużo fauli rywali. W całych zawodach mazowiecka ekipa popełniła aż 28 przewinień, przy zaledwie 8 rywali.

Obraz gry nie uległ także zmianie w drugiej kwarcie. Czarni tę część meczu wygrali 23:14 i do przerwy prowadzili 49:28. Taki wynik nie tylko zapewniał im pierwsze miejsce w grupie, ale eliminował Medagro z dalszej gry w turnieju. Aby awansować z drugiego miejsca w grupie Medagro mogło sobie bowiem pozwolić na porażkę różnicą 17 punktów z drużyną STK Czarnych. Każdy inny wynik, w przypadku zwycięstwa Wisły z OSiR-em, eliminował komorowian z gry o medale.

Po przerwie mecz był bardziej wyrównany, ale różnica punktowa przez dłuższy czas oscylowała wokół 18 punktów. Po trafieniach Patryka Rusina i Kamila Czosnowskiego komorowianie doprowadzili jednak do korzystnego dla siebie wyniku, ostatecznie przegrywając 59:70.

Bardzo dobre zawody w drużynie Czarnych rozegrał Kamil Hanke (20 pkt i 13 zbiórek). 17 punktów uzyskał zaś Paweł Młynarczyk.

Zawodnicy Jakubiaka skutecznie zatrzymali zwłaszcza najskuteczniejszego koszykarza rywali Romana Janika, który momentami prezentował zaledwie dziesięcioprocentową skuteczność z gry. Ostatecznie rzucający Medagro zakończył zawody z dorobkiem 12 pkt (5/17 z gry).