Grupa A: Pyra uzupełniła stawkę półfinalistów

MKK Pyra Poznań powalczy o medale mistrzostw Polski do lat 16. W meczu o być albo nie być w półfinale drużyna Tomasza Błaszaka pokonała MKS Novum Bydgoszcz 61:54. Bydgoszczanom nie pomógł kolejny doskonały mecz Damiana Jeszke.

zobacz statystyki z meczu

Stawka tego spotkania znana była już w czwartek. Zwycięzca oprócz dwóch punktów zapewniał sobie drugie miejsce w grupie A, które daje możliwość gry o medale mistrzostw Polski do lat 16. Oba zespoły wcześniej pokonały MKS Ósemka Skierniewice, ale punkty straciły w meczach z UKS-em Kormoran Sieraków.

Mecz miał dwie odsłony. W pierwszej lepsi byli koszykarze Novum. Podobnie jak w poprzednich spotkaniach na słowa uznania zasłużył Damian Jeszke. Środkowy bardzo dobrze radził sobie w polu trzech sekund, w całym spotkaniu zdobywając 17 punktów oraz zbierając 18 piłek. Do przerwy Novum prowadziło 29:21.

Po zmianie stron bydgoszczanie tracili jednak coraz więcej piłek. Osłabła też ich skuteczność z gry. Szybko odzwierciedliło się to w wyniku. Pyra trzecią kwartę wygrała 18:8 i wyszła na prowadzenie, którego już do końca nie oddała. Novum jeszcze spróbowało odwrócić losy meczu, ale ostatnią kwartę przegrało 17:22, a cały mecz 54:61.

21 punktów dla zwycięzców uzyskał Marek Walczak. Rywalem Pyry w walce o finał będą STK Czarni Słupsk. Novum o piąte miejsce zagra zaś z TS Wisłą Kraków.