Grupa B: Owczarek to za mało na Wisłę

Zwycięstwo na otarcie łez odniosła TS Wisła Kraków. Gospodarze turnieju finałowego na zakończenie grupowych zmagań pokonali OSiR Trójkę Żyrardów, ale wobec niekorzystnego bilansu małych punktów zajęli dopiero trzecie miejsce w grupie, choć zanotowali tyle samo zwycięstw co pierwsze STK Czarni Słupsk.

zobacz statystyki z meczu

Po porażce z Medagro los drużyny Wisły znalazł się w rękach innych. Do znalezienia się w czwórce krakowianie potrzebowali zwycięstwa Medagro z Czarnymi, przy równoczesnej wygranej nad Trójką, lub porażki mazowieckiej drużyny różnicą przynajmniej osiemnastu punktów. Komorowianie co prawda przegrali, ale tylko 59:70 na skutek czego zapewnili sobie miejsce w strefie medalowej.

Piątkowa konfrontacja Wisły z Trójką była więc mecze o prestiż. Zwycięzca otrzymywał szansę gry o 5. miejsce, pokonany o 7. Spotkanie od początku toczyło się pod dyktando gospodarzy, którzy nie przegrali żadnej kwarty, remisując tylko jedną z części meczu. Blisko połowę punktów (21) dla pokonanych uzyskał Łukasz Owczarek.

W drużynie „Białej Gwiazdy” na parkiecie pojawili się wszyscy zawodnicy, a czterech zakończyło zawody z dwucyfrowym dorobkiem punktowym. Jeden z nich (Kamil Zuń) ukończył mecz z double-double (12 pkt i 13 zbiórek).