Grupa A: Piątka wygrywa, ale jest poza czwórką

Niewielką satysfakcję z wygranej nad VBW GTK Gdynia maja zawodniczki Piątki Lublin, pomimo dwóch wygranych zespół z Lublina nie awansował do strefy medalowej Mistrzostw Polski Kobiet U14.

Już przed meczem, po zakończeniu spotkania MUKSu Poznań z MUKS WSG Bydgoszcz ekipa z Lublina wiedziała, że zwycięstwo nad gdyniankami nie da im awansu do strefy medalowej. Pomimo tego Piątka podeszła do spotkania z pełnym zaangażowaniem.

Początek meczu był wyrównany, przez pierwsze minuty zespoły raziły nieskutecznością, po 5 minutach gry było 2:2. W drugiej odsłonie lublinianki zaczęły przeważać, poprawiły grę w obronie i już w 15 minucie było 20:12, a na koniec drugiej kwarty 25:18.

W trzeciej kwarcie prowadzenie zespołu z Lublina jeszcze bardziej wzrosło, w 25 minucie spotkania było 37:20. W ekipie z Lublina bardzo dobrze dysponowane były Magdalena Buksińska, Kamila Artyszko i Kaja Grygiel, które łącznie zdobyły 29 punktów dla Piątki.

W zespole VBW GTK Gdynia 12 punktów zdobyła Karolina Żygowska, a Katarzyna Bogucka zaliczyła 11 zbiórek.