Półfinał: Kormoran odleciał do finału

Wicemistrzowie Polski do lat 14 z 2009 roku staną przed szansą zdobycia złotego medalu w kategorii kadetów. UKS Kormoran Sieraków bez najmniejszych problemów pokonał UKS Medagro Komorów, już do przerwy prowadząc różnicą 28 punktów!

zobacz statystyki z meczu

Oba zespoły spotkały się wcześniej w turnieju półfinałowym w Komorowie. Wówczas lepsi byli koszykarze Kormorana, ale swoją przewagę zaznaczyli dopiero w czwartej kwarcie. Tym razem dominowali od samego początku spotkania. Bardzo szybko wymusili sześć przewinień rywali, sami zachowując czyste konto. Od tego momentu rywale trochę asekuracyjnie zaczęli grać w obronie.

Kormoran wykorzystał to błyskawicznie. Podopieczni Jarosława Czekały pierwszą kwartę wygrali 30:16, a w kolejnej powiększyli swoją przewagę. Podobnie jak w pierwszym starciu wielkopolskiej drużynie udało się zatrzymać Romana Janika. Pierwszy strzelec UKS-u Medagro do przerwy nie trafił żadnego z 6 rzutów z gry, a całe zawody zakończył z dorobkiem 8 punktów.

Kolejne rewelacyjne zawody w drużynie z Sierakowa zanotował Damian Szymczak. Mierzący 185 cm wzrostu rzucający zaledwie 24 minut potrzebował do zdobycia 27 punktów. Do tego miał 6 zbiórek i 5 przechwytów.

Zawodnicy Czekały zdecydowanie wygrali walkę na obu tablicach (50:33 w zbiórkach), ale na atakowanej tablicy mieli miej wygranych piłek niż rywale.

24 punkty i 6 przechwytów w zwycięskiej ekipie uzyskał Jakub Fiszer.