o 7. miejsce: Gdynianki kończą siódme

VBW GTK Gdynia pokonało JAS - FBG Sosnowiec 49:40 w spotkaniu o 7. miejsce Mistrzostw Polski Kobiet U14.

Spotkanie rozpoczęło się od prowadzenia zespołu z Sosnowca 2:0, jak się później okazało było to jedyne prowadzenie druzyny ze Śląska w całym spotkaniu. Gdynianki zonotowały run 5:0 i w połowie pierwszej kwarty wyszły na prowadzenie 5:2 i nie oddały go już do końća spotkania.

Na początku drugiej odsłony prowadzenie VBW GTK urosło do 13 punktów (23:10). Gdynianki do końca spotkania kontrolowały już wydarzenia na boisku i wygrały zasłużenie. Wpływ na postawę obu zespołów miała zapewne wczesna pora rozegrania meczu i zmęczenie całym turniejem.

Oba zespoły były fatalnie dysponowane rzutowo, gdynianki trafiły zaledwie 19 z 68 rzutów z gry, a ekipa ze Śląska 17 z 63 prób. Zwycioęstwo zespołu Lubiow Szewcowej mogłoby być wyższe gdyby nie fatalna skuteczność z linii rzutów wolnych (8/15).