o 5. miejsce: Piątka piąta, Osa szósta

Osa Zgorzelec przegrała spotkanie o piąte miejsce z Piątką Lublin43:59. Gospodynie finałowej potyczki kończą turniej na szóstej lokacie, a piąte miejsce przypada Piątce Lublin.

Zespół Piotra Pietryka po tym jak odpadł z walki o medale Mistrzostw Polski Kobiet U14 nie załamał się i dobrze rozpoczał walkę o 5. miejsce. Osa prowadziła 9:0, a chwilę później 11:2, a pierwszą kwartę zgorzelecka drużyna wygrała 17:9. W połowie drugiej odsłony gry na tablicy był juz remis po 17. A od stanu 19:17 dla Osy koszykarki z Lublina zanotowały run 12:0 i wyszły na prowadzenie 29:19.

Dobra postawa zespołu z Lublina to zasługa trzech zawodniczek - Magdalena Buksińska, Kaja Grygiel i Kamila Artyszko - łącznie zdobyły dla Piątki 48 punktów, czyli o 5 więcej niż cały zespół ze Zgorzelca. W ekipie Osy najwięcej punktów tradycyjnie juz zdobyła Justyna Fura, ale jej 17 punktów to za mało aby ograć tercet Piątki. Obok Fury żadna z zawodniczek Piotra Pietryka nie zaliczyła dwucyfrowej zdobyczy punktowej.