półfinał: Kartuzy w finale

UKS Trops Kartuzy pokonał MUKS Poznań 57:44 i awansował do finału Mistrzostw Polski Kobiet U14. Rezerwowe Tropsa zdobyły w całym meczu 29 punktów co przechyliło szalę zwycięstwa na stronę zespołu z Kartuz.

Ekipa z Kartuz po wygranej pierwszej kwarcie 11:9, w drugiej odsłonie zaliczyła run 8:0 i osiągnęła 13 punktów przewagi na koniec drugiej kwarty. Druga odsłona była kluczowa dla losów spotkania, Trops wygrał ta kwartę 20:9 i przewagę z pierwszej połowy spotkania zachował do końca meczu.

Julia Lewna i Paulina Zając zdobyły dla ekipy z Kartuz 25 punktów, słabsze spotkanie rozegrała Aleksandra Makurat, która zakończyła półfinałową potyczkę z dorobkiem 8 punktów.

W MUKSie Alicja Szloser i Marta Nowicka zdobyły 28 punktów, ale w całym pojedynku kluczowe okazało się wspracie zawodniczek z ławki. Rezerwowe Tropsa w całym spotkaniu zdobyły 29 punktów przy tylko 16 ekipy z Poznania, to zbudowało przewagę drużyny z Pomorza.