Grupa A: Nieudana pogoń TKM-u na otwarcie

Niewiele zabrakło TKM-owi Włocławek do pokonania JKKS-u Górnik Wałbrzych w inauguracyjnym spotkaniu turnieju finałowego mistrzostw Polski młodzików. Włocławianie do przerwy przegrywali wyraźnie, ale w czwartej kwarcie zdołali jeszcze wyjść na prowadzenie.

zobacz statystyki z meczu

Zgodnie z regulaminem rozgrywek do lat 14 niezwykle istotne jest posiadanie dwóch solidnych piątek. Dobitnie przekonali się o tym koszykarze z Włocławka, którzy w drugiej kwarcie spisali się słabo. Przez 10 minut gry zawodnicy TKM-u zdobyli tylko 4 punkty, tracąc przy tym 11. Z tego powodu włocławianie do przerwy przegrywali 14:24 i w kolejnych odsłonach musieli niwelować straty do rywali.

Dzięki dobrej grze w polu trzech sekund Wiktora Cieślakiewicza (20 zbiórek w całym meczu) zawodnicy Kazimierza Tomaszewskiego w czwartej kwarcie wyszli na prowadzenie. Momentami wynosiło on nawet cztery punkty.

W końcówce ponownie lepsi byli jednak wałbrzyszanie, którzy do turnieju finałowego w Opalenicy awansowali z drugiego miejsca w półfinałowej grupie. 20 punktów, 4 zbiórki i 4 przechwyty uzyskał najlepszy zawodnik Górnika Marcin Szymanowski.

W obu drużynach wszyscy zgłoszeni do zawodów zawodnicy pojawili się na parkiecie. Mimo krótszego czasu gry statystycznie lepiej zaprezentowali się rezerwowi z Wałbrzycha.