Grupa B: Gospodarze bez punktu w kwarcie!

Młodzi koszykarze Basketu Team Opalenica wyraźnie nie poradzili sobie z presją. Gospodarze mistrzostw Polski do lat 14 w otwierającej zawody kwarcie nie zdobyli żadnego punktu i to zadecydowało o ich porażce z MKK Pyra Poznań.

zobacz statystyki z meczu

Niełatwo jest udźwignąć presję grając przed własną publicznością. Dobitnie przekonali się o tym zawodnicy Basketu Team Opalenica. Grając przed własną publicznością nie tylko nie zdobyli punktów w pierwszej kwarcie zawodów, ale pozwolili rywalom wyjść na prowadzenie 22:0. Na nic zdały się przerwy na żądanie Aleksandra Ziobro.

W kolejnych trzech odsłonach gospodarze grali już lepiej. Wygrali każdą z kwart, ale na niewiele się to zdało, gdyż przewaga Pyry była zbyt wysoka.

Drużynie Basketu Team mocno wdali się we znaki zwłaszcza Wojciech Frąckowiak i Maciej Waraczyński. Pierwszy w 30 minut zdobył 22 punkty, a do tego miał 6 zbiórek i 4 asysty. Waraczyński był zaś bliski double-double (16 pkt i 9 zbiórek).

Obaj trenerzy zdecydowali się na wpuszczenie na boisko wszystkich zawodników. Uwagę zwraca zwłaszcza dysproporcja między piątkami, które rozpoczęły mecz. Podstawowi zawodnicy Basketu Team rzucili łącznie 11 punktów, rezerwowi 41.