Grupa A: Derby stolicy dla Polonii

Starcie dwóch drużyn z Warszawy w innym mieście jak stolica? W turnieju finałowym mistrzostw Polski U14 to możliwe! W Opalenicy młodzi zawodnicy MKS-u Polonii Warszawa nie dali większych szans rywalom z UKS-u Jagiellonka Warszawa.

zobacz statystyki z meczu

Oba zespoły grały ze sobą dwukrotnie w strefie mazowiecko-podlaskiej. W każdym ze spotkań lepsi byli gospodarze. Na neutralnym terenie koszykarze Polonii nie dali rywalom ze stolicy większych szans. Jagiellonka tylko w trzeciej kwarcie uzyskała przewagę, wygrywając tę część meczu 13:5. Zawodnicy Macieja Ciesielskiego do przerwy przegrywali jednak 21:44, więc strata kilku punktów do przerwy nie zrobiła na nich większego wrażenia.

Na potwierdzenie tych słów Polonia ostatni fragment meczu wygrała 24:9, ostatecznie pieczętując swoją wygraną. Żaden z zawodników Jagiellonki nie zdobył więcej jak 9 punktów w całym meczu. Zespół trafił też tylko co czwarty rzut z gry.

Polonia wykazała się znacznie lepszą skutecznością, Aż 6 zawodników trafiło więcej jak co drugi rzut z gry. Najskuteczniejszy wśród nich był Oskar Meljon (11 pkt i 4 zbiórki).