Polki w drodze po awans do EuroBasketu 2015

W sobotę 15 czerwca reprezentacja Polski koszykarek zagra z Bułgarią na wyjeździe. Trzy dni później, we wtorek 18 czerwca, rewanż we Władysławowie (COS Cetniewo). Jeśli podopieczne Jacka Winnickiego wygrają dwumecz z Bułgarią, to czeka je rywalizacja ze zwycięzcą pary Grecja - Izrael. Do EuroBasketu 2015 awansuje tylko jedna drużyna.
news

Pierwsze spotkanie biało-czerwone zagrają w sobotę 15 czerwca w Bułgarii (godzina 17:00 czasu polskiego, 18:00 czasu lokalnego). Mecz rozegrany zostanie w "Arena Samokov" 60 kilometrów od Sofii. 

Transmisja w sobotę o godzinie 17:00 na kanale Sportklub.

Rewanż odbędzie się we wtorek 18 czerwca we Władysławowie (ośrodek COS Cetniewo) o godzinie 18:00. Planowana jest transmisja internetowa z tego spotkania.

Wnioski o akredytacje na mecz Polska - Bułgaria 18.06.2013 prosimy składać za pośrednictwem strony: http://media.pzkosz.pl

Jeśli Polki wygrają dwumecz z Bułgarkami to kolejny mecze zagrają 22 czerwca na wyjeździe, a 25 czerwca we Władysławowie.

Bułgarki w pierwszej fazie eliminacji pokonały Słowenki oraz Szwajcarki. Polki zakończyły grupowe zmagania w Helsinkach, gdzie okazały się lepsze od Belgii i Finlandii. Do drugiej części rywalizacji awansowali tylko zwycięzcy czterech grup, a o rozstawieniu w półfinale decydował ranking FIBA.

więcej informacji: media@pzkosz.pl

udostępnij