Grupa A: 12 punktów Górnika w 30 minut!

Drugi mecz Polonii Warszawa w opalenickim turnieju i drugie przekonywujące zwycięstwo. Tym razem zawodnicy Adama Latosa pewnie pokonali JKKS Górnik Wałbrzych. W ostatnich trzech kwartach wałbrzyszanie zdobyli tylko 12 punktów!

zobacz statystyki z meczu

W środę w starciu z MKK Pyrą Poznań drużyna Basketu Team Opalenica nie zdobyła punktu w kwarcie. Bardziej spektakularny wynik zanotowali jednak dzień później zawodnicy MKS-u Polonii Warszawa. „Czarne Koszule” po wyrównanej pierwszej kwarcie 17:13, w trzech kolejnych odsłonach pozwolili rywalom na zdobycie tylko 12 punktów! Aż w dwóch kwartach wałbrzyszanie trafili tylko po jednym rzucie z gry.

Polonia całe spotkanie wygrała 63:25, wygrywając każdą z czterech kwart. W stołecznym zespole pojawili się na boisku wszyscy zawodnicy, a żaden nie przebywał na nim dłużej jak 22 minuty.

Wałbrzyszanie w całych zawodach zaprezentowali zaledwie 17-procentową skuteczność z gry.